Urząd czynny w godz. 7.30 – 15.30 Podczas załatwiania spraw należy bezwzględnie dostosować się do ustalonych obostrzeń. Jednakże ze względu na ciągłe zagrożenie koronawirusem prosimy interesantów o załatwianie możliwie największej ilości niezbędnych spraw elektronicznie lub telefonicznie. Istnieje również możliwość załatwienia spraw poprzez platformę ePUAP KASA urzędu będzie czynna dla interesantów w godz. od 8.00-13.00 Jednocześnie sugerujemy, aby w miarę możliwości wszelkiego rodzaju opłat dokonywać przelewami. .

Aktualności

14 września 2020 08:21 | Aktualności

Informacja SPIS ROLNY - pakiet nr 4

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie przesyła w załączeniu czwarty pakiet materiałów promocyjnych, przewidzianych do wykorzystania w okresie 12 - 25 września.

 

Ten pakiet nie jest tak obszerny jak poprzedni, jednak to nie znaczy, że na tym etapie promocja spisu rolnego jest mniej ważna. Z wielu rozmów z Państwem wiemy, że rolnicy są poinformowani o spisie. To właśnie teraz jest czas na aktywizację lokalnych ambasadorów spisu rolnego: sołtysów, radnych gminy, pracowników samorządowych. Te osoby, zwłaszcza w małych społecznościach lokalnych, są autorytetem i budzą zaufanie wśród mieszkańców. Sołtys zachęcający rolnika do spisu przez Internet lub do skorzystania z puntu spisowego w gminie może być bardziej przekonywujący niż oficjalny komunikat zawarty na plakacie lub ulotce. Warto pamiętać, że w promocji spisu rolnego ważna jest skuteczność, a nie ilość komunikatów.

 

Przy okazji przekazania ulotek i plakatów sołtysom prosimy, aby zachęcić ich do informowania mieszkańców sołectw do spisu przez Internet, telefon lub skorzystania z Gminnego Punktu Spisowego. Na przykładzie spisów próbnych wiemy, że jest to działanie bardzo skuteczne.

 

Prosimy również o przekazywanie informacji o spisie różnym lokalnym organizacjom np. kołom gospodyń wiejskich. Warto podkreślać, że metoda spisu przez Internet to najwygodniejsza i w pełni bezpieczna metoda uczestniczenia w spisie rolnym.

 

W pakiecie nr 4 znajdują się następujące produkty:

 

- komunikat SMS

Proponowana data publikacji komunikatu to 14.09.

 

- wpisy na stronę internetową z grafikami

W tym pakiecie przekazujemy dwa wpisy do aktualności. Sugerujemy opublikowanie w pierwszej kolejności wpisu o możliwości spisania się przez telefon, a następnie (np. w kolejnym tygodniu) wpisu dotyczącego bezpieczeństwa danych.

 

Przypominamy, że wskazane jest, aby do końca listopada na stronie internetowej gminy był stale widoczny obrazek (baner), a na stronie głównej w aktualnościach wpis dotyczący spisu rolnego. To ważne zwłaszcza teraz, gdy trwa spis rolny i mieszkańcy Państwa miejscowości mogą szukać numeru infolinii spisowej, adresu strony internetowej i itp.

 

Wpisy mogą być również przekazane do opublikowania na stronach Państwa jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych i pozarządowych działających na terenie gminy.

 

- plakat w formacie A4

Jeśli planują Państwo wydanie biuletynu informacyjnego gminy w październiku lub listopadzie, proponujemy zamieścić plakat spisowy na całej stronie A4.

 

Przypominamy, że na Państwa prośbę zmieniono termin przekazania Raportu na godzinę 12:00 w każdy poniedziałek. Dane w nim zawarte powinny dotyczyć działań promocyjnych zrealizowanych w poprzednim tygodniu.

 

Zachęcamy do śledzenia wpisów w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie oraz https://twitter.com/Warszawa_STAT

 

Serdecznie dziękujemy za podejmowane działania.

Przeczytano: 166 razy.| Wydrukuj|Do góry

Spis Rolny 2020
SzybkiPit