Aktualności

04 marca 2019 13:23 | Aktualności

Informacja Programie Stypendialnym Horyzonty (dawniej Marzenie o Nauce)

Szanowni Państwo,

 

Bardzo proszę o pomoc w przekazaniu informacji o rekrutacji do programu stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC.

Rekrutacja kończy się 31 marca.

 

Będę wdzięczny za dystrybucję informacji do prasy, serwisów internetowych i podległych placówek – to szansa na pomoc zdolnej młodzieży!

 

Fundacja EFC realizuje Program Stypendialny Horyzonty (dawniej Marzenie o Nauce) od 2009 roku. Od ponad dziewięciu lat przyznajemy stypendia na czas nauki w szkole ponadpodstawowej. Tworzymy unikatową przestrzeń dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy oraz rozwijania pasji i pomysłów. Zachęcamy stypendystów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym, zaangażowania obywatelskiego i budowania swojego poczucia własnej wartości jako Polaków i jako Europejczyków.

Rekrutację do programu prowadzimy przez stronę internetową www.efc.edu.pl w terminie do 31 marca. Wnioski mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 954 złotych netto na osobę.

 

 

W ramach Stypendium Horyzonty zapewniamy:
- możliwość uczęszczania do najciekawszych liceów i techników

- przyjazną i bezpieczną przestrzeń do rozwoju osobistego

- warsztaty i zajęcia o tematyce społecznej

- przestrzeń do konfrontacji ze światem

- szansę na poznanie pozytywnych, młodych ludzi

- mieszkanie w bursie z wyżywieniem

- opiekę koordynatora regionalnego i psychologa

- pokrycie opłat szkolnych, zapewnienie podręczników

- dodatkowe lekcje języka angielskiego i certyfikat językowy

- wakacje letnie i zimowe z warsztatami, angielskim i zajęciami sportowymi

 

Zmiana perspektywy życiowej i poszerzenie horyzontów stypendystów oraz absolwentów jest prawdopodobnie najważniejszym rezultatem Programu Stypendialnego. Dzięki stypendium inaczej postrzegają oni swoją przyszłość i widzą nowe możliwości, które przed przystąpieniem do Programu były dla nich zupełnie niedostępne lub nawet nie zdawali sobie sprawy z ich istnienia. Osiągalne stają się studia zagranicą, zwiedzanie świata, wybór ścieżki edukacyjnej zgodnej z pasją i zainteresowaniami, a nie związanej z koniecznością zdobycia szybko dobrze płatnego zawodu. Zmiana ta ma charakter trwały i sprawia, że wielu absolwentów szuka sposobu realizacji swoich marzeń, a nie poddaje się przy pierwszym niepowodzeniu.

W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,

Andrzej Piękoś

Przeczytano: 264 razy.| Wydrukuj|Do góry

SzybkiPit