Aktualności

16 października 2018 15:10 | Aktualności

Zaproszenie do udziału w konkursie "Do hymnu"

Szanowni Państwo,

 

już w najbliższy piatek, 19 października o godz. 8:00 w Szkole Podstawowej w Łomi, odbędzie się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu".

 

Jest to wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. W sumie hymn zaśpiewa 50 000 tysięcy uczniów i uczennic w szkołach w całej Polsce. W jednej ze szkół zaśpiewa jednocześnie 700 dzieci! Przesłuchania potrwają jeszcze do końca października, a zwycięzców poznamy w II połowie listopada.

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o nagłośnienie tego wyjątkowego  wydarzenia.

 

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: www.dohymnu.nck.pl

W zakładce „Do pobrania” są materiały graficzne, regulamin, itp., a w poniższym linku znajduje się krótki zwiastun konkursu:

https://www.youtube.com/watch?v=E8Ejn4B6YWo&feature=youtu.be

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontaktowanie się z sekretariatem Szkoły lub bezpośrednio z Narodowym Centrum Kultury.

 

Z wyrazami szacunku,

Monika Derenda

Koordynatorka konkursu „Do Hymnu”

 

„Do Hymnu” - ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Organizator konkursu: Narodowe Centrum Kultury

 

Monika Derenda
Dział Projektów Kulturalnych
tel: +48 22 209 80 79 
e-mail: mderenda@nck.pl

Przeczytano: 376 razy.| Wydrukuj|Do góry

SzybkiPit