Galeria

Zawody strażackie - lipiec 2012r.

Ilość zdjęć: 17

W dniu 15.07.2012r. w m. Rumoka odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach brały udział drużyny młodzieżowe: 1. OSP Lipowiec Kościelny 2. OSP Turza Mała 3. OSP Niegocin 4. OSP Kęczewo 5. OSP Turza Wielka 6. OSP Rumoka 7. OSP Krępa oraz drużyny seniorów 1. OSP Lipowiec Kościelny 2. OSP Turza Mała 3. OSP Niegocin 4. OSP Kęczewo 5. OSP Turza Wielka 6. OSP Rumoka 7. OSP Krępa Zawody sędziowała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Mławie w składzie 4 osobowym. Przewodniczącym składu sędziowskiego był Adam Gralewski. W zawodach drużyn młodzieżowych kolejność pozycji przedstawiała się następująco: I. OSP Turza Mała II. OSP Niegocin III. OSP Rumoka IV. OSP Lipowiec Kościelny IV. OSP Kęczewo VI. OSP Turza Wielka VII. OSP Krępa W zawodach drużyn – seniorów klasyfikacja przedstawiała się następująco: I. OSP Turza Mała II. OSP Lipowiec Kościelny III. OSP Krępa IV. OSP Kęczewo V. OSP Niegocin VI. OSP Turza Wielka VII. OSP Rumoka Drużyny młodzieżowe zostały nagrodzone trzema pucharami /za miejsca I-III/, a każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową. Drużyny seniorów otrzymały puchary za miejsca I-III. Sędzia Główny zawodów dokonując podsumowania rywalizacji określił, iż zawody zostały zorganizowane w sposób prawidłowy, do Komisji Sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty, a bezpieczeństwo uczestników imprezy i kibiców zostało zachowane.

pokaż więcej »

KLUB SENIORA „GORĄCE SERCA” na XVI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza w Bieżuniu "Być i czuć się potrzebnym"

Ilość zdjęć: 13

W styczniu b.r. podczas szkolenia miałam przyjemność zapoznania się z pracownikiem domu kultury w Bieżuniu. Podczas rozmowy na temat działalności instytucji, w których pracujemy wynikło, że MGOK w Bieżuniu organizuje co rok przegląd klubów seniora, i Pani K. Brzezińska zapytała czy Klub Seniora GORĄCE SERCA z Lipowca nie zechciałby wystąpić podczas tegorocznego przeglądu. Po przekazaniu tej informacji lipowieckim seniorom w odpowiedzi usłyszałam: JEDZIEMY DO BIEŻNIA!!! Potem zaczęły się przygotowania, wymyślanie programu, wybór wierszy, piosenek. Od maja rozpoczęły się poważne próby z już gotowym programem artystycznym, Seniorzy ustalili również że na przegląd wystawią wykonywane przez siebie rękodzieło. We wrześniu dostaliśmy zaproszenie wraz z regulaminem XVI Przeglądu Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza w Bieżuniu "Być i czuć się potrzebnym" 5 listopada pojechaliśmy do Bieżunia z przygotowanym programem artystycznym oraz zawożąc rękodzieło, potrawy kulinarne. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się aż 14 zespołów Klubów Seniora, lipowiacy występowali jako drudzy, program, który przygotowali to piosenki i wiersze autorskie członków lipowieckiego klubu seniora oraz układ taneczny walca. Po zakończeniu występu nasi artyści sceniczni zostali wynagrodzeni gromkimi brawami publiczności. Po zaprezentowaniu wszystkich grup seniorów jury udało się na obrady. Po kilkunastu minutach na scenie pojawili się organizatorzy i nastąpiło odczytanie wyników. Jakie było zdziwienie naszych kiedy w kategorii rękodzieło zostało wyczytane: "II miejsce w kategorii rękodzieło za wykonanie pracy metodą haftu krzyżykowego Pani Jadwiga Grzybicka KS Gorące Serca Lipowiec K."..... następnie: "I miejsce w kategorii kulinaria za PAJDE CHLEBA ZE SMALCEM I KIEŁBASA SWOJSKA - Klub Seniora Gorące Serca" (kulinaria przygotowane przez panią E.Budkę, M.Zielińską oraz M.Zatorską), i ostatnia kategoria występ artystyczny: 3 pierwsze miejsca równorzędne i tak jako pierwsi wyczytani: "Za występ artystyczny KLUB SENIORA GORĄCE SERCA z Lipowca Kościelnego".... I tak Klub Seniora Gorące Serca z Lipowca K. biorąc po raz pierwszy udział w tego typu imprezie został nagrodzony we wszystkich kategoriach w tym przeglądzie. W drodze powrotnej wszyscy mieli uśmiechy na twarzach i dyskutowali co przygotujemy na przyszły rok i z czym pojedziemy do Sierpca..., bo od Seniorów z Sierpca dostaliśmy zaproszenie do zaprezentowania się właśnie u nich.

pokaż więcej »

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2011.

Ilość zdjęć: 13

W dniu 16.10.2011r. na stadionie MOSiR w Mławie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Klasyfikacja zawodów przedstawiała się następująco: I. miejsce OSP Stupsk II. miejsce OSP Konopki III.miejsce OSP Wieczfnia Kościelna IV. miejsce OSP Turza Mała V. miejsce OSP Niedzbórz VI. miejsce OSP Szydłowo

pokaż więcej »

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Ilość zdjęć: 5

W dniu 03.09.2011r. w Kęczewie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej drużyn ośmioosobowych. Informacje o turnieju były rozpropagowane na dwa tygodnie przed imprezą za pomocą plakatów oraz podczas ogłoszeń parafialnych. Zgłoszenia drużyn były przyjmowane w dniu turnieju od godz. 10.30. Turniej rozpoczął się o godzinie 11.00 Do udziału w turnieju zgłosiło się 7 drużyn: 1. MŁODZICY LIPOWIEC 2. LIPOWIEC KOŚCIELNY 3. KRĘPA TORPEDA 4. WOLA KĘCZEWSKA 5. PARCELE ŁOMSKIE 6. ŁOMIA 7. KĘCZEWO Łącznie zostało zgłoszonych do udziału w turnieju 80 uczestników. Grupa B 1. Kęczewo 2. Młodzicy Lipowiec 3. Parcele Łomskie Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: Grupa A 1. Lipowiec 2. Łomia 3. Wola Kęczewska 4. Krępa Torpeda Kolejność gier przedstawiała się następująco: 5 – 6 Kęczewo 4 – 0 Młodzicy Lipowiec 6 – 7 Młodzicy Lipowiec 0 – 3 Parcele Łomskie 7 – 5 Parcele Łomskie 1-2 Kęczewo 1- 4 Lipowiec 3 - 0 Krępa 2 – 3 Łomia 0 – 0 Wola Kęczewska 1 – 3 Lipowiec 0 – 1 Wola Kęczewska 2 – 4 Łomia 2 – 1 Krępa Torpeda 1 – 2 Lipowiec 1 – 0 Łomia 3 – 4 Wola Kęczewska 0 – 1 Krępa Torpeda 1. Lipowiec 6 pkt 2. Krępa 3 pkt 3. Łomia 4 pkt. 2 str – 1 4. Wola Kęczewska 4 pkt. 1 str – 1 1A-2B Lipowiec 0-1 Parcele Łomskie 1B-2A Kęczewo 1-1 Łomia (2-5 karne) Kęczewo 3 – 1 Lipowiec Łomia 0-3Parcele Łomskie Dla drużyn, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały wręczone puchary. Natomiast na zakończenie Turnieju odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

pokaż więcej »

I Gminne Dożynkowe Zawody Rolnika o Puchar Wójta Gminy Lipowiec Kościelny

Ilość zdjęć: 4

W dniu 4 września 2011r. na boisku w Turzy Wielkiej o godz. 15.00 odbyły się I Gminne Dożynkowe Zawody Rolnika o Puchar Wójta Gminy Lipowiec Kościelny. Informacje o organizowaniu zawodów były rozpowszechnione na dwa tygodnie przed imprezą za pomocą plakatów oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy i podczas ogłoszeń parafialnych w kościele. Do udziału w zawodach zgłosiło się 9 osób, natomiast 8 wzięło w nich udział. Uczestnicy mieli do pokonania na własnym traktorze tor przeszkód na czas, który był wcześniej przygotowany. Dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody w postaci bonu na olej napędowy, i tak za pierwsze miejsce 50 litrów paliwa, za drugie miejsce 30 litrów paliwa, za trzecie miejsce 20 litrów paliwa. Pozostali uczestnicy otrzymali bony o wartości 5 litrów paliwa.Za pierwsze trzy miejsca zwycięzcy otrzymali również puchary.I miejsce zajął Sebastian Rachocki z Turzy M, II miejsce Marcin Sowiński z Zawad, III Krzysztof Arent z Niegocina.

pokaż więcej »

Zawody strażackie 2011r.

Ilość zdjęć: 5

W dniu 10.07.2011r. w Niegocinie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach powyższych uczestniczyły następujące drużyny: OSP w Lipowcu Kościelnym, OSP w Turzy Małej, OSP w Niegocinie, OSP w Kęczewie, OSP w Turzy Wielkiej, OSP w Rumoce i OSP w Krępie oraz sześć drużyn młodzieżowych: MDP OSP w Lipowcu Kościelnym, MDP OSP w Turzy Małej, MDP OSP w Niegocinie, MDP OSP w Kęczewie, MDP OSP w Turzy Wielkiej i MDP OSP w Rumoce. Klasyfikacja generalna zawodów: I miejsce OSP w Turzy Małej II miejsce OSP w Kęczewie III miejsce OSP w Lipowcu Kościelnym IV miejsce OSP w Turzy Wielkiej V miejsce OSP w Krępie VI miejsce OSP w Niegocinie VII miejsce OSP w Rumoce Klasyfikacja – Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: I miejsce OSP w Niegocinie II miejsce OSP w Turzy Małej III miejsce OSP w Kęczewie IV miejsce OSP w Turzy Wielkiej V miejsce OSP w Lipowcu Kościelnym VI miejsce OSP w Rumoce

pokaż więcej »

SzybkiPit