Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Wójt Gminy Lipowiec Kościelny, Przewodniczący Rady Gminy, Radni i Sołtysi oraz Pracownicy Urzędu Gminy w Lipowcu Kościelnym

Galeria

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2011.

Ilość zdjęć: 13

W dniu 16.10.2011r. na stadionie MOSiR w Mławie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Klasyfikacja zawodów przedstawiała się następująco: I. miejsce OSP Stupsk II. miejsce OSP Konopki III.miejsce OSP Wieczfnia Kościelna IV. miejsce OSP Turza Mała V. miejsce OSP Niedzbórz VI. miejsce OSP Szydłowo

pokaż więcej »

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Ilość zdjęć: 5

W dniu 03.09.2011r. w Kęczewie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej drużyn ośmioosobowych. Informacje o turnieju były rozpropagowane na dwa tygodnie przed imprezą za pomocą plakatów oraz podczas ogłoszeń parafialnych. Zgłoszenia drużyn były przyjmowane w dniu turnieju od godz. 10.30. Turniej rozpoczął się o godzinie 11.00 Do udziału w turnieju zgłosiło się 7 drużyn: 1. MŁODZICY LIPOWIEC 2. LIPOWIEC KOŚCIELNY 3. KRĘPA TORPEDA 4. WOLA KĘCZEWSKA 5. PARCELE ŁOMSKIE 6. ŁOMIA 7. KĘCZEWO Łącznie zostało zgłoszonych do udziału w turnieju 80 uczestników. Grupa B 1. Kęczewo 2. Młodzicy Lipowiec 3. Parcele Łomskie Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: Grupa A 1. Lipowiec 2. Łomia 3. Wola Kęczewska 4. Krępa Torpeda Kolejność gier przedstawiała się następująco: 5 – 6 Kęczewo 4 – 0 Młodzicy Lipowiec 6 – 7 Młodzicy Lipowiec 0 – 3 Parcele Łomskie 7 – 5 Parcele Łomskie 1-2 Kęczewo 1- 4 Lipowiec 3 - 0 Krępa 2 – 3 Łomia 0 – 0 Wola Kęczewska 1 – 3 Lipowiec 0 – 1 Wola Kęczewska 2 – 4 Łomia 2 – 1 Krępa Torpeda 1 – 2 Lipowiec 1 – 0 Łomia 3 – 4 Wola Kęczewska 0 – 1 Krępa Torpeda 1. Lipowiec 6 pkt 2. Krępa 3 pkt 3. Łomia 4 pkt. 2 str – 1 4. Wola Kęczewska 4 pkt. 1 str – 1 1A-2B Lipowiec 0-1 Parcele Łomskie 1B-2A Kęczewo 1-1 Łomia (2-5 karne) Kęczewo 3 – 1 Lipowiec Łomia 0-3Parcele Łomskie Dla drużyn, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały wręczone puchary. Natomiast na zakończenie Turnieju odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

pokaż więcej »

I Gminne Dożynkowe Zawody Rolnika o Puchar Wójta Gminy Lipowiec Kościelny

Ilość zdjęć: 4

W dniu 4 września 2011r. na boisku w Turzy Wielkiej o godz. 15.00 odbyły się I Gminne Dożynkowe Zawody Rolnika o Puchar Wójta Gminy Lipowiec Kościelny. Informacje o organizowaniu zawodów były rozpowszechnione na dwa tygodnie przed imprezą za pomocą plakatów oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy i podczas ogłoszeń parafialnych w kościele. Do udziału w zawodach zgłosiło się 9 osób, natomiast 8 wzięło w nich udział. Uczestnicy mieli do pokonania na własnym traktorze tor przeszkód na czas, który był wcześniej przygotowany. Dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody w postaci bonu na olej napędowy, i tak za pierwsze miejsce 50 litrów paliwa, za drugie miejsce 30 litrów paliwa, za trzecie miejsce 20 litrów paliwa. Pozostali uczestnicy otrzymali bony o wartości 5 litrów paliwa.Za pierwsze trzy miejsca zwycięzcy otrzymali również puchary.I miejsce zajął Sebastian Rachocki z Turzy M, II miejsce Marcin Sowiński z Zawad, III Krzysztof Arent z Niegocina.

pokaż więcej »

Zawody strażackie 2011r.

Ilość zdjęć: 5

W dniu 10.07.2011r. w Niegocinie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach powyższych uczestniczyły następujące drużyny: OSP w Lipowcu Kościelnym, OSP w Turzy Małej, OSP w Niegocinie, OSP w Kęczewie, OSP w Turzy Wielkiej, OSP w Rumoce i OSP w Krępie oraz sześć drużyn młodzieżowych: MDP OSP w Lipowcu Kościelnym, MDP OSP w Turzy Małej, MDP OSP w Niegocinie, MDP OSP w Kęczewie, MDP OSP w Turzy Wielkiej i MDP OSP w Rumoce. Klasyfikacja generalna zawodów: I miejsce OSP w Turzy Małej II miejsce OSP w Kęczewie III miejsce OSP w Lipowcu Kościelnym IV miejsce OSP w Turzy Wielkiej V miejsce OSP w Krępie VI miejsce OSP w Niegocinie VII miejsce OSP w Rumoce Klasyfikacja – Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: I miejsce OSP w Niegocinie II miejsce OSP w Turzy Małej III miejsce OSP w Kęczewie IV miejsce OSP w Turzy Wielkiej V miejsce OSP w Lipowcu Kościelnym VI miejsce OSP w Rumoce

pokaż więcej »

"Powódź, pożar, dniem i nocą - straż przychodzi ci z pomocą"

Ilość zdjęć: 8

Dnia 28.02.2011r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowcu Kościelnym rozstrzygnięto gminny etap XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2010/2011 dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Powódź, pożar, dniem i nocą - straż przychodzi ci z pomocą". Na konkurs wpłynęło 41 prac plastycznych. Nagrody przyznano w 3 grupach wiekowych następującym osobom: I grupa wiekowa 1. Adam Kajetaniak - SP w Lipowcu Kościelnym 2.Aleksandra Śliwczyńska - SP Łomia 3. Mateusz Bogacz - SP w Turzy Małej Wyróżnienia dla Aleksandry Laskowskiej oraz Julii Żłobeckiej. II grupa wiekowa 1. Patryk Pastuszka - SP w Lipowcu Kościelnym 2.Julia Zdrojewska - SP w Lipowcu Kościelnym 3. Izabela Suwińska - SP w Lipowcu Kościelnym Wyróżnienia dla Agnieszki Borkowskiej, Pauliny Cechowskiej oraz Hanny Kobielskiej III grupa wiekowa 1. Aneta Racka - Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym 2. Małgorzata Dwórznik - Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym 3. Izabela Borkowska - Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym Wyróżnienie dla Magdaleny Imiołek.

pokaż więcej »

Zawody sportowe

Ilość zdjęć: 3

W dniu 31 marca 2011r. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym odbyły się zawody sportowe klas I – IV w wieloboju sprawnościowym „Moje Pierwsze Mistrzostwa”, które zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Lipowcu K. Zawody te były gminnymi zawodami sportowymi dla najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych. Do udziału zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu Gminy. Każda drużyna liczyła 10 zawodników, po dwie osoby z każdej klasy (I-IV). Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze, liczyła się przede wszystkim zabawa a nie rywalizacja. Podstawowym celem organizacji tej imprezy sportowej dla najmłodszych była przede wszystkim integracja społeczna i promocja aktywności ruchowej. Uczestnikom się bardzo podobało, wyrazili chęć brania udziału w tego typu zawodach. W trakcie imprezy nie zabrakło dopingu ze strony kibiców, wielkich emocji. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary. I miejsce zajęła SP w Lipowca K.(uzyskała 25 punktów), II miejsce SP w Zawad (20pkt), III miejsce SP w Turzy Małej (19 pkt), IV miejsce SP w Łomii. * serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniach i w trakcie zawodów dla Pana Jarosława Mierzwiaka oraz Kamila Komorowskiego.

pokaż więcej »

Klub Seniora - Gorące Serca

Ilość zdjęć: 3

Od początku roku, w każdy czwartek o godzinie 16.0,0 odbywają się regularnie spotkania Członków Klubu Seniora, który wybrał na jednym ze spotkań nazwę klubu - Klub Seniora "GORĄCE SERCA".Na spotkania Klubu Seniora przychodzi coraz więcej Seniorów, podczas spotkań Członkowie integrują się, rozmawiamy na różne tematy, planujemy wycieczki, imprezy integracyjne, śpiewamy, tańczymy, przygotowujemy skecze zapraszamy gości - na jednym ze spotkań był kierownik posterunku, pan Piotr Biedrzycki, który rozmawiał z Seiorami na temat bezpieczeństwa, sposobu zachowania się w razie napadu, itp.. Nie raz spotakłam się ze słowami seniorów: "jak dobrze, że mamy nasze czwartki, cały tydzień czekamy na to spotkanie". To bardzo miłe i pokazuje jak ważne w życiu ludzi starszych jest wyjście z domu, gdzie mogą spotkać się z innymi, porozmawiać pośmiać się, przygotować układ taneczny, itp. Na lato przygotowujemy występ sceniczny, w którym nie zabraknie śpiewu, tańca i dobrego humoru. Na ostatnim spotkaniu Seniorzy robili palmy wielkanocne, wszyscy chętnie pracowali i wykonywali swoje projekty poszczególnych palm. Palmy następnie będą sprzedawane, a pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na działalność Klubu Seniora.

pokaż więcej »

SzybkiPit