Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Wójt Gminy Lipowiec Kościelny, Przewodniczący Rady Gminy, Radni i Sołtysi oraz Pracownicy Urzędu Gminy w Lipowcu Kościelnym

Galeria

Gminne obchody Dnia Strażaka 2013r.

Ilość zdjęć: 8

W dniu 12.05.2013 r. na terenie gminy Lipowiec Kościelny odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka 2013. Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście: Starosta Mławski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mławie – Pan Włodzimierz Wojnarowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i jednocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mławie - Pan Henryk Antczak, Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego - Pan Michał Danielewicz, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie - st. bryg. Mirosław Rutecki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie - bryg. Jarosław Kuciński, Dyrektor Biura Terenowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ciechanowie – Pani Jadwiga Michalska, ks. Krzysztof Szwejkowski – kapelan Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipowcu Kościelnym, Wójt Gminy Lipowiec Kościelny i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipowcu Kościelnym – Pan Jarosław Goschorski, Przewodniczący Rady Gminy Lipowiec Kościelny - Pan Rafał Wośko oraz radni gminy Lipowiec Kościelny. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele parafialnym w Lipowcu Kościelnym. Po zakończeniu ceremonii w kościele, zaproszeni goście spotkali się z organizatorami uroczystości w strażnicy OSP w Rumoce.

pokaż więcej »

Zawody strażackie - lipiec 2012r.

Ilość zdjęć: 17

W dniu 15.07.2012r. w m. Rumoka odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach brały udział drużyny młodzieżowe: 1. OSP Lipowiec Kościelny 2. OSP Turza Mała 3. OSP Niegocin 4. OSP Kęczewo 5. OSP Turza Wielka 6. OSP Rumoka 7. OSP Krępa oraz drużyny seniorów 1. OSP Lipowiec Kościelny 2. OSP Turza Mała 3. OSP Niegocin 4. OSP Kęczewo 5. OSP Turza Wielka 6. OSP Rumoka 7. OSP Krępa Zawody sędziowała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Mławie w składzie 4 osobowym. Przewodniczącym składu sędziowskiego był Adam Gralewski. W zawodach drużyn młodzieżowych kolejność pozycji przedstawiała się następująco: I. OSP Turza Mała II. OSP Niegocin III. OSP Rumoka IV. OSP Lipowiec Kościelny IV. OSP Kęczewo VI. OSP Turza Wielka VII. OSP Krępa W zawodach drużyn – seniorów klasyfikacja przedstawiała się następująco: I. OSP Turza Mała II. OSP Lipowiec Kościelny III. OSP Krępa IV. OSP Kęczewo V. OSP Niegocin VI. OSP Turza Wielka VII. OSP Rumoka Drużyny młodzieżowe zostały nagrodzone trzema pucharami /za miejsca I-III/, a każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową. Drużyny seniorów otrzymały puchary za miejsca I-III. Sędzia Główny zawodów dokonując podsumowania rywalizacji określił, iż zawody zostały zorganizowane w sposób prawidłowy, do Komisji Sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty, a bezpieczeństwo uczestników imprezy i kibiców zostało zachowane.

pokaż więcej »

KLUB SENIORA „GORĄCE SERCA” na XVI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza w Bieżuniu "Być i czuć się potrzebnym"

Ilość zdjęć: 13

W styczniu b.r. podczas szkolenia miałam przyjemność zapoznania się z pracownikiem domu kultury w Bieżuniu. Podczas rozmowy na temat działalności instytucji, w których pracujemy wynikło, że MGOK w Bieżuniu organizuje co rok przegląd klubów seniora, i Pani K. Brzezińska zapytała czy Klub Seniora GORĄCE SERCA z Lipowca nie zechciałby wystąpić podczas tegorocznego przeglądu. Po przekazaniu tej informacji lipowieckim seniorom w odpowiedzi usłyszałam: JEDZIEMY DO BIEŻNIA!!! Potem zaczęły się przygotowania, wymyślanie programu, wybór wierszy, piosenek. Od maja rozpoczęły się poważne próby z już gotowym programem artystycznym, Seniorzy ustalili również że na przegląd wystawią wykonywane przez siebie rękodzieło. We wrześniu dostaliśmy zaproszenie wraz z regulaminem XVI Przeglądu Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza w Bieżuniu "Być i czuć się potrzebnym" 5 listopada pojechaliśmy do Bieżunia z przygotowanym programem artystycznym oraz zawożąc rękodzieło, potrawy kulinarne. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się aż 14 zespołów Klubów Seniora, lipowiacy występowali jako drudzy, program, który przygotowali to piosenki i wiersze autorskie członków lipowieckiego klubu seniora oraz układ taneczny walca. Po zakończeniu występu nasi artyści sceniczni zostali wynagrodzeni gromkimi brawami publiczności. Po zaprezentowaniu wszystkich grup seniorów jury udało się na obrady. Po kilkunastu minutach na scenie pojawili się organizatorzy i nastąpiło odczytanie wyników. Jakie było zdziwienie naszych kiedy w kategorii rękodzieło zostało wyczytane: "II miejsce w kategorii rękodzieło za wykonanie pracy metodą haftu krzyżykowego Pani Jadwiga Grzybicka KS Gorące Serca Lipowiec K."..... następnie: "I miejsce w kategorii kulinaria za PAJDE CHLEBA ZE SMALCEM I KIEŁBASA SWOJSKA - Klub Seniora Gorące Serca" (kulinaria przygotowane przez panią E.Budkę, M.Zielińską oraz M.Zatorską), i ostatnia kategoria występ artystyczny: 3 pierwsze miejsca równorzędne i tak jako pierwsi wyczytani: "Za występ artystyczny KLUB SENIORA GORĄCE SERCA z Lipowca Kościelnego".... I tak Klub Seniora Gorące Serca z Lipowca K. biorąc po raz pierwszy udział w tego typu imprezie został nagrodzony we wszystkich kategoriach w tym przeglądzie. W drodze powrotnej wszyscy mieli uśmiechy na twarzach i dyskutowali co przygotujemy na przyszły rok i z czym pojedziemy do Sierpca..., bo od Seniorów z Sierpca dostaliśmy zaproszenie do zaprezentowania się właśnie u nich.

pokaż więcej »

SzybkiPit