/ odpady@lipowieckoscielny.pl /::Spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiosennego optymizmu i energii, spędzonych w atmosferze miłościw gronie najbliższych oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności życzy Wójt Gminy Lipowiec Kościelny wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Lipowcu Kościelnym

Galeria

Zawody sportowe

Ilość zdjęć: 3

W dniu 31 marca 2011r. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym odbyły się zawody sportowe klas I – IV w wieloboju sprawnościowym „Moje Pierwsze Mistrzostwa”, które zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Lipowcu K. Zawody te były gminnymi zawodami sportowymi dla najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych. Do udziału zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu Gminy. Każda drużyna liczyła 10 zawodników, po dwie osoby z każdej klasy (I-IV). Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze, liczyła się przede wszystkim zabawa a nie rywalizacja. Podstawowym celem organizacji tej imprezy sportowej dla najmłodszych była przede wszystkim integracja społeczna i promocja aktywności ruchowej. Uczestnikom się bardzo podobało, wyrazili chęć brania udziału w tego typu zawodach. W trakcie imprezy nie zabrakło dopingu ze strony kibiców, wielkich emocji. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary. I miejsce zajęła SP w Lipowca K.(uzyskała 25 punktów), II miejsce SP w Zawad (20pkt), III miejsce SP w Turzy Małej (19 pkt), IV miejsce SP w Łomii. * serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniach i w trakcie zawodów dla Pana Jarosława Mierzwiaka oraz Kamila Komorowskiego.

pokaż więcej »

Klub Seniora - Gorące Serca

Ilość zdjęć: 3

Od początku roku, w każdy czwartek o godzinie 16.0,0 odbywają się regularnie spotkania Członków Klubu Seniora, który wybrał na jednym ze spotkań nazwę klubu - Klub Seniora "GORĄCE SERCA".Na spotkania Klubu Seniora przychodzi coraz więcej Seniorów, podczas spotkań Członkowie integrują się, rozmawiamy na różne tematy, planujemy wycieczki, imprezy integracyjne, śpiewamy, tańczymy, przygotowujemy skecze zapraszamy gości - na jednym ze spotkań był kierownik posterunku, pan Piotr Biedrzycki, który rozmawiał z Seiorami na temat bezpieczeństwa, sposobu zachowania się w razie napadu, itp.. Nie raz spotakłam się ze słowami seniorów: "jak dobrze, że mamy nasze czwartki, cały tydzień czekamy na to spotkanie". To bardzo miłe i pokazuje jak ważne w życiu ludzi starszych jest wyjście z domu, gdzie mogą spotkać się z innymi, porozmawiać pośmiać się, przygotować układ taneczny, itp. Na lato przygotowujemy występ sceniczny, w którym nie zabraknie śpiewu, tańca i dobrego humoru. Na ostatnim spotkaniu Seniorzy robili palmy wielkanocne, wszyscy chętnie pracowali i wykonywali swoje projekty poszczególnych palm. Palmy następnie będą sprzedawane, a pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na działalność Klubu Seniora.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka w Gminie Lipowiec Kościelny - 2011r.

Ilość zdjęć: 9

W dniu 23 stycznia w GCKSiR w Lipowcu odbyły uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji został przygotowany program słowno-muzyczny p.t. "MIMO WSZYSTKO – UŚMIECHNIJ SIĘ" napisany przez lokalną poetkę, która była również reżyserem programu, Panią Teresę Baranowską. Program skierowany był w szczególności do Seniorów, choć nie tylko..., pojawiały się w nim teksty zarówno poważne jak również teksty z humorem. w Programie udział wzięły uczennice z Gimnazjum w Lipowcu K. (Andżelika Rymarska, Karolina Wydymus, Joanna Niestój, Aneta Majeran, Paula Wydra, Zuzia Robaczewska), uczennice ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu K. (Iza Tranczewska i Martyna Osiecka), chór Klubu Seniora z Lipowca, ks. Leszek Smoliński oraz Karolina Karpińska - Dyrektor GCKSiR.

pokaż więcej »

Gmina Lipowiec Kościelny dla 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 2011r.

Ilość zdjęć: 20

Jak co roku Gmina Lipowiec Kościelny aktywnie uczestniczyła w organizacji zbiórki pieniędzy dla WOŚP. Wolontariusze zbierali pieniądze dla Orkiestry w całej gminie. Od godziny 13.00 w remizie OSP w Lipowcu Kościelnym odbywały się różnego rodzaju pokazy, występy oraz licytacja. O 20.00 jak w całym kraju oraz za granicą, w Lipowcu Kościelnym rozbłysło Światełko do nieba. Zebrano 5452,78 zł.

pokaż więcej »

Inwestycje 2010

Ilość zdjęć: 10

pokaż więcej »

SzybkiPit